Hakkımızda

bus

Özel Kiga Academy Anaokulu Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde hizmet vermektedir. Okul öncesi eğitimde ilerici ve yenilikçi eğitim anlayışıyla öğrencileri ilkokul ve toplumsal hayatına hazırlayan bu okulda eğlenerek öğretmek, eğitimi sevdirmek amaçlanmaktadır. Okulun geniş bir bahçe ve oyun alanı bulunmaktadır. Derslerde öğrencilerin ufkunu açacak, öz farkındalık yaratacak, problem çözmelerini ve bu problemlerin sebeplerini anlamalarını sağlayacak çeşitli birçok etkinlik ve faaliyetler düzenlenmektedir. Öğrencinin 3-6 yaş arası kendini ve dünyayı keşfetme, merak etme isteklerini eğitimle gidermek amacıyla bahçe, bitki gibi eğitimler düzenlenmekte ekoloji eğitimleri verilmektedir. Öğrencilerin bireysel kontrolleri, kavrama seviyelerinin artması adına okulda; kil şekillendirme, origami ve bunun gibi etkinlikler sunarken, sosyalliğinin artması adına tiyatro ve müzik etkinlikleri de yapılmaktadır. Spor alanında bulunan okulda beden eğitimi ve jimnastik dersleri de yaş grubuna göre verilmektedir.


Çocuğunuzun sadece vakit geçirmeyeceği, eğitimine önem verileceği, özgüven kazanacağı bir kreş ve anaokulu olarak; sorgulayan ve zor beğenenlerin tercihi Kiga Academy Anaokulu ve Oyunevi...

KALİTE VE KONFOR
Psikologlar ve tasarımcıların deneyimleri doğrultusunda; girişten uyku salonuna yemekhaneden oyun ve eğitim salonlarından ,bahçeye kadar tüm mekanlarda renk, mobilya, malzeme oyuncaklar objeler titizlikle seçilmiştir. Eğitim sınıfları, oyun odası, sanat ve bilgisayar sınıfları çocuğumuzun gelişimi amacı ile hiçbir ayrıntı gözden kaçırılmadan oluşturulmuştur.